Segregacja odpadów

avatar
(Edited)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Cykl zajęć tematycznych w naszej Ekopracowni rozpoczęliśmy od bloku na temat segregacji odpadów. Zajęcia dla uczniów klas technikum i branżowej szkoły I stopnia przygotowała i przeprowadziła pani Ola.

Możemy poszczycić się tym, że w gminie Twardogóra segregację odpadów rozpoczęto już w roku 2001 - wtedy to na terenie miasta stanęły pierwsze kolorowe pojemniki. Tak dobrze znane nam dziś worki na odpady segregowane po raz pierwszy trafiły do gospodarstw domowych już w 2002 roku.
System gospodarki odpadami podlega jednak pewnym modyfikacjom - aby segregować prawidłowo i skutecznie należy znać aktualne zasady gospodarowania odpadami.

W czasie zajęć uczniowie mieli okazję analizować dane dotyczące segregacji - jak dużo odpadów produkujemy w gospodarstwach domowych, jaką ich część można po odpowiednim wysegregowaniu przetworzyć, jaki jest rachunek ekonomiczny i bilans ekologiczny prowadzenia segregacji odpadów w skali gospodarstwa domowego i całej gminy.
W czasie praktycznej części warsztatów uczniowie sprawdzali, z jakich materiałów są wykonane różne opakowania (jak oznaczają to producenci opakowań), czy da się je zakwalifikować do którejś z grup odpadów wyodrębnionych, czy muszą trafić do pojemnika na odpady zmieszane.

A czy Wy zastanawialiście się kiedyś, jak by to było, gdyby gminy nie prowadziły gospodarki odpadami? Czy byłoby to w ogóle możliwe przy dzisiejszej gęstości zaludnienia?
Segregacja odpadów to zagadnienie o wiele ciekawsze, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. Proste codzienne czynności - zgniecenie plastikowej butelki po napoju i wrzucenie jej do żółtego worka, umieszczenie słoika po majonezie w zielonym worku - już w skali gminy czy powiatu mają ogromne znaczenie ekologiczne i ekonomiczne.
Warto segregować odpady.


Pierwotnie opublikowano na Ekopracownia OZE. Blog na Hive napędzany przez dBlog.



0
0
0.000
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
2 comments
avatar

Hello ekopracowniaoze!

It's nice to let you know that your article will take 10th place.
Your post is among 15 Best articles voted 7 days ago by the @hive-lu | King Lucoin Curator by szejq

You receive 🎖 0.5 unique LUBEST tokens as a reward. You can support Lu world and your curator, then he and you will receive 10x more of the winning token. There is a buyout offer waiting for him on the stock exchange. All you need to do is reblog Daily Report 222 with your winnings.

2.png


Invest in the Lu token (Lucoin) and get paid. With 50 Lu in your wallet, you also become the curator of the @hive-lu which follows your upvote.
Buy Lu on the Hive-Engine exchange | World of Lu created by szejq

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP or to resume write a word START

avatar

Congratulations @ekopracowniaoze! You have completed the following achievement on the Hive blockchain And have been rewarded with New badge(s)

You received more than 10 HP as payout for your posts, comments and curation.
Your next payout target is 50 HP.
The unit is Hive Power equivalent because post and comment rewards can be split into HP and HBD

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out our last posts:

Rebuilding HiveBuzz: The Challenges Towards Recovery